چیلر

تومان0

وظیفه اصلی دستگاه چیلر طی فرآیندی از بین بردن حرارت از مایع که منظور از مایع عمدتا آب می باشد، برای خنک کردن دمای هوا و یا دستگاه‌ها است.بطورکلی چیلرها در انواع تراکمی که با استفاده از انرژی الکتریکی کار می کنند و جذبی که با استفاده از انرژی حرارتی تولید سرما می کنند، قابل تولید می باشند.

چیلرهای تراکمی خود به انواع رفت و برگشتی، اسکرو، اسکرال تقسیم می شوند.

عملکرد چیلر تراکمی به اینصورت است که گاز متراکم شده توسط کمپرسور وارد کندانسور شده و پس از خنک شدن بواسطه آب یا هوای محیط به مایع تبدیل و از طریق مسیرهایی وارد خنک کننده می شود که در فشار کمتری قرار دارد. کاهش فشار به این دلیل صورت می گیرد که مایه تبخیر شده و در نتیجه مایع سردکننده با گرفتن حرارت نهان تبخیر خود از محیط خنک‌کننده، باعث ایجاد برودت در موادی که با قسمت خنک‌کننده در ارتباطند می‌گردد. سپس گاز ناشی از تبخیر، به کمپرسور منتقل می‌شود.

چیلرهای جذبی از جذب کننده (Absorber) و مولد حرارتی (ژنراتور) استفاده می کنند.

عمومی‌ترین خنک‌کننده در چیلرهای جذبی سیستم برمید لیتیم (لیتیوم برماید) است.چیلرهای جذبی به گروه تک اثره (Single effect)، گروه دو اثره (Double effect)تقسیم می شوند.

ضریب عملکرد چیلرهای جذبی تک اثره بین ۰٫۶ الی ۰٫۸ است.

ضریب عملکرد چیلرهای جذبی دو اثره ۱ است.

ضریب عملکرد چیلرهای تراکمی بین ۲ تا ۶٫۱ است.

 

نقد و بررسی ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است .

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “چیلر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Need Help? Contact Us Leave Feedback

Categories: , .

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

در صورتی که سوالی در رابطه با محصولات دارید ما خوشحال میشویم به شما کمک کنیم رد کردن